Bežkárska sezóna 2021/22 sa začala pred prvým decembrovým víkendom

Zo sociálnych sietí a webstránok pozbierané informácie o podmienkach na bežecké lyžovanie na Slovensku, ktoré sú (boli) aktuálne v piatok 3. decembra večer a teda platné ešte minimálne na sobotu. Obyvatelia nesprávnych okresov, prepáčte :(
Zo sociálnych sietí a webstránok pozbierané informácie o podmienkach na bežecké lyžovanie na Slovensku, ktoré sú (boli) aktuálne v piatok 3. decembra večer a teda platné ešte minimálne na sobotu. Obyvatelia nesprávnych okresov, prepáčte :(

Úvodné foto je len ilustračné. Nasledujú aktuálne informácie o strediskách, kde sa dá aspoň trochu pobežkovať, od západu na východ:

Skalka

Skalka nad Kremnicou má cca 30 cm snehu. Upravený je okruh na štadióne a časť horného 4 km okruhu. Je natiahnutá aj stopa na klasickú techniku.

Kordíky

Kordícka zvážnica je upravená od parkoviska po Tesnô. Cesta na Tablu je žiaľ zalámaná drevom.

Králiky

V piatok popoludní vyrazil na trate prvýkrát v sezóne ratrak z Králikov, smer Skalka a Hostinec. V sobotu ráno by mali byť tieto dve trate upravené.

Šachtičky

Záhradnícke a rekreačné služby mesta Banská Bystrica hneď po prvom snežení v lokalite medzi Šachtičkami a Donovalmi pripravili trasu na korčuliarsku techniku. Neskôr pridali aj stopu, čo ocenia priaznivci klasického štýlu. Ďalšia úprava okruhu okolo Jelenskej skaly je plánovaná na sobotné dopoludnie.

Malý Šturec

Novinkou sezóny je trasa zo sedla Malý Šturec smerom na Kráľovu studňu (6 km). Vyskúšať ju môžete už tento víkend, je po dlhých rokoch upravená aj so stopou!

Donovaly

Ratrak upravil trasu na Krám, okruhy Močiare a Polianka a malé okruhy priamo v obci Donovaly, pri hoteli Smrekovec a nad osadou Bully.

Látky – Mláky pri Hriňovej

Sezóna sa začala aj areáli Látky- Mláky pri Hriňovej. Zatiaľ je upravený 3 km okruh.

Čertovica

Bežkárska sezóna na Čertovici štartuje na trasách Čertovická 1,8 km a Malý líšči okruh (4,3 km), ktoré v piatok vyhladili ratrakom. Na víkend sa chystali pripraviť aj stopu pre klasiku. Hore je 30 – 40 cm snehu. Vstupné 2 € sa dá uhradiť v Domčeku HS na Čertovici (je tam aj požičovňa bežiek) alebo esemeskou.

Grajnár pri Spišskej Novej Vsi

Na otvorených miestach je cca 20 cm snehu. Pod stromami je ho menej. Lepšie zobrať kameňačky, varuje miestny bežkár.

Štrbské pleso

V ABL Snow zasnežujú technickým snehom, prírodného je stále málo. Upravené na klasiku aj korčuľovanie sú štadión, šprintérsky okruh a Mlynická lúka, spolu cca 2 km.

Na Pezinskej babe už sneh zmizol

Na Pezinskej babe sa dalo aj bez upravených tratí ako-tak pobežkovať v sobotu 27. novembra. Žiaľ, nasledujúci deň prišiel dážď a bolo po ftákoch. Bratislavský bežkár jednoducho musí využiť hneď prvú príležitosť.

Bežky Pezinská Baba 27. 11. 2021

banner 800x1200