Blíži sa 24. ročník festivalu Hory a mesto

Po minuloročnom komornejšom ročníku pre vás tím festivalu Hory a mesto prinesie bohatý program v novom priestore. Bude sa po prvý krát konať v priestoroch Vivo! Bratislava.

Po minuloročnom komornejšom ročníku pre vás tím festivalu Hory a mesto prinesie bohatý program v novom priestore. Bude sa po prvý krát konať v priestoroch Vivo! Bratislava. Počas piatich dní, od 9. do 13. apríla 2024, môžete byť svedkami prednášok, diskusií a filmov v rôznych kútov sveta.

Okrem hodnotných filmov budú súčasťou festivalu aj známe osobnosti. Piatkový večer sa bude niesť v znamení odovzdávania ocenení najlepším slovenským horolezeckým výstupom, kde si víťazi odnesú domov bronzovú, striebornú aj zlatú karabínu, a to všetko v sprievode úžasnej francúzskej horolezkyne Catherine Destivelle.

Sobotný večer obohatí svojou prítomnosťou profesionálna lyžiarka američanka Hadley Hammer spolu s českým skialpinistom a horolezecom Zdeňkom Hákom.

Zo sprievodného programu pripravujeme premietanie pre školy, lezeckú pavučinu a náučný chodník. Novinkou bude blok s prezentáciou horských chát.

Aj tento rok je súčasťou festivalu filmová súťaž, ktorá mala uzávierku 20. 2. 2024, a tiež fotosúťaž, do ktorej sa záujemcovia môžu prihlasovať na webe festivalu do 24. marca 2024. Odborná porota udelí ocenenia v 5 kategóriách, a to Cena Grand Prix (Cena za najlepšiu fotografiu), Horská krajina, Horské a „outdoorové“ športy, Horská kultúra a ľudia a v kategórii Fotografia s najväčším počtom hlasov na webstránke festivalu.


Spracované podľa tlačovej správy festivalu Hory a mesto