Blíži sa tretí ročník festivalu outdoorových filmov Hory a Mesto Trnava

V poradí tretí ročník festivalu Hory a Mesto Trnava sa uskutoční od 17. do 19. novembra 2022 v Kine Hviezda v Trnave.
V poradí tretí ročník festivalu Hory a Mesto Trnava, ktorý sa uskutoční od 17. do 19. novembra 2022 v Kine Hviezda v Trnave, Vás prevedie vlnami svetových morí, národných parkov z rôznych kútov sveta, pričom nebude chýbať ani poriadna dávka horolezeckého „matrošu“. Ako už býva zvykom, tešiť sa môžete aj na zaujímavých a inšpiratívnych hostí a ich nadľudské výkony.

Počas troch festivalových dní si návštevníci môžu na veľkom plátne vychutnať krátke i celovečerné outdoorové filmy od slovenských ako aj zahraničných režisérov. Filmové večery tradične obohatia diskusie a prednášky našich hostí.

Brány festivalu vo štvrtok otvorí príbeh rodinky Mazancovcov. V ich filme Po červenej domov nám Evit a Janči priblížia zážitky z Cesty hrdinov SNP, legendárnej 770 km dlhej turistickej magistrály z Dukly po Devín, ktorú sa pokúsili prejsť aj so svojimi tromi malými deťmi. Po filme sa môžete tešiť na diskusiu priamo s protagonistami filmu, ktorí sa nám v Kine Hviezda predstavia osobne.

Svet paraglajdingu nám zas priblíži Juraj „Ďurifuk“ Koreň, jeden z najlepších predstaviteľov tohto športu na Slovensku. V piatok nám príde porozprávať o prelezení najväčších stien Álp. Dozvieme sa, aké to je, vyliezť sólo veľkú stenu v zimných podmienkach a potom sa vrátiť na krídlach vetra späť do bezpečia údolia.

O skvelý zážitok sa postará aj snímok od režiséra Jana Šimánka Ufo Life, v ktorom českí horolezci Marek Holeček a Zdeněk Hák pokúšajú svoje himalájske šťastie na doteraz neprestúpenej dvojkilometrovej severozápadnej stene Chamlangu. O svoje dojmy a skúsenosti sa s nami do Trnavy príde podeliť samotný „Mára“ Holeček, Spolu s ním odhalíme, aké to je, „Dotknout se horolezecké duše“.

Príďte sa v neskoré jesenné poobedia a večery zohriať spolu s nami, na vlastné oči zažiť posúvanie ľudských hraníc k nemožnému, či len načerpať inšpiráciu pre Vaše vlastné outdoorové dobrodružstvá.

Viac informácií na stránke www.horyamestotrnava.sk alebo na našom FB profile Hory a Mesto Trnava.

Podľa tlačovej správy Hory a mesto Trnava. 

Fotogaléria