Festival dobrodružných filmov HoryZonty 2022

Trenčiansky festival sa začína už tento štvrtok v Posádkovom klube.
Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa bude už po 17. krát uchádzať o priazeň divákov. Uskutoční sa v termíne 10. až 12. novembra 2022 v Posádkovom klube (ODA) v Trenčíne. Vstupenky sú už v predaji, v ponuke je aj celofestivalová permanentka.

Tridsiatku filmov z jedenástich krajín sveta budú môcť diváci vzhliadnuť v 600-miestnej kinosále. V priestoroch Domu armády, ako zvyknú najväčší kultúrny stánok krajského mesta nazývať Trenčania, sa návštevníci môžu tešiť aj na výstavu najlepších fotografií zaslaných do fotografickej súťaže a tiež expozíciu fotografií s príbehmi ľudí, ktorí zdolali Cestu hrdinov SNP. Záujemcov o výstavu budú čakať aj veselé historky, príbehy o prekážkach, osobné straty i psychické posilnenia.

Z filmu Baffin Vacation foto festival HoriZonty
Z filmu Baffin Vacation (foto: festival HoriZonty)

Festivalový program, zložený z piatich filmovo-prezentačných blokov, sa začne tradične vo štvrtok večer. Pokračovať bude v piatok a v sobotu, kedy vyvrcholí slávnostným vyhlásením výsledkov medzinárodnej filmovej súťaže. Zmenou oproti minulým ročníkom je, že piatkové a sobotné popoludňajšie filmové bloky sa začnú už o 14:30, končiť sa budú približne o 18:00. Čas začiatku večerného premietania sa v porovnaní s minulosťou nemení, po všetky tri festivalové dni sa začína o 19:00.

Dĺžka jednotlivých blokov, vyskladaných z viacerých filmov a prestávky, presiahne tri hodiny. Diváci si v každom bloku môžu pozrieť filmy, ktoré sa len zriedka dostanú do distribúcie bežných kín, ale aj prezentácie významných osobností outdorových športov a zapojiť sa do besied so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi.

Alena Konečná foto festival HoriZonty
Alena Konečná (foto: festival HoriZonty)

Vstupenky na jednotlivé bloky, ako aj cenovo výhodnejšia celofestivalová permanentka, sa dajú zakúpiť v predpredaji do stredy 9. novembra 2022 v KIC Trenčín na Mierovom námestí. Novinkou je možnosť  online nákupu vstupeniek cez portál TOOTOOT. Od štvrtka bude možné zakúpiť si lístky len v Dome armády, a to hodinu pred predstavením a v čase jednotlivých filmovo-prezentačných blokov.

Fotogaléria