Film o skialpinistke, ktorá prežila 800-metrový pád

V apríli 2014 sa na Islande doslova rozbila na kašu. Nemecká športová a moderátorská celebrita Gela Allmann (31) spadla zo strmého ľadového svahu vo výške 1000 metrov a zastavila sa až 150 metrov nad morom.

Kvôli fotke pre sponzora vliezla na blbé miesto, bez lyží či mačiek, o cepíne ani nehovoriac. Pošmykla a nasledoval pád, po ktorom ju celý zvyšok roka 2014 pripútanú na lôžko dávali dohromady lekári. Vlani začala s fyzioterapiou a prvými ľahkými výletmi. V októbri 2015 sa na Hintertuxe prvý raz od nehody postavila na lyže.

Medzitým stihla o svojom návrate do života napísať knihu, poskytnúť X rozhovorov, prednášať na motivačných seminároch. A vo februári bude mať premiéru dokumentárny film „One step“. Jednoducho šikovná baba, aj počas liečenia má dosť energie a točí biznis. Zaujalo ma to, pretože a) je to skialpinistka,  b)  je to sympatická skialpinistka a c) nedávno som tiež preskákal patáliu s kolenom, hoci v porovnaní s jej zraneniami to bolo len také kýchnutie. Ak to zaujalo aj teba, pozri si trailer k filmu.