Fontainebleau, raj pre bouldristov

Na Vianoce sme sa všetci prepchávali a kalórie bolo treba spáliť čím skôr. Najlepšie lezením.

Vďaka Climbing busu sme mali úžasnú možnosť stráviť vo Fontainebleau necelé dva týždne a užiť si bouldrovanie naplno. Dostal som sa opäť do Francúzska, do krajiny, kde som strávil skoro tri roky ako študent a brigádnik.

Počasie bolo prvé dni slnečné a tešili sme sa z prvých prelezov. Niektorí liezli päťky, iní zas sedmičky. Ja som sa nachádzal v zlatom strede, dvakrát sa mi podarilo vyliezť 6c. Boli aj dni, kedy nás potrápila vlhkosť a podmienky neboli vyhovujúce, tak sme to využili na cestovanie. Spoznali sme kráľovské historické a typické buržoázne mesto Fontainebleau s obrovským zámkom a navštívili sme aj Paríž, ktorý je severne na skok (asi 1,5 h autom alebo 40 min vlakom RER).

Prihováral som sa postarším Francúzom, ktorí mi s radosťou popisovali históriu danej oblasti, či samotnej konkrétnej cesty. Viacerí mi hovorili o Pierrovi Allainovi, francúzskemu vynálezcovi (vynašiel napríklad lezečky), bouldristovi a otcovi moderného lezenia. V ten deň som vyliezol dve cesty úrovne 6a, ktoré Pierre zdolal ako prvý okolo roku 1935 (ja som mal ale výhodu – lezečky 21. storočia a kvalitnú bouldermatku).

Zaujímavé skaly, naše lezecké výkony a atmosféru vám ponúkame na tomto videu:

Ďakujeme Climbing busu a lezeckej partii.

Možno ťa zaujme