Rovinová cykloturistika na dolnom Považí a nová cyklocesta do Vrbového
Od Hlohovského zámku po ľavom brehu Váhu do Piešťan. Letná kúpeľná atmosféra a testovanie novej cyklocesty do Vrbového. Druhým brehom Váhu naspäť do Hlohovca.
Od Hlohovského zámku po ľavom brehu Váhu do Piešťan. Letná kúpeľná atmosféra a testovanie novej cyklocesty do Vrbového. Druhým brehom Váhu naspäť do Hlohovca.
Veľký hodrušský okruh je krásna dlhá trasa s veľkým podielom náročného skalnatého povrchu. Žltá turistická značka okolo Sitna sa dá poňať aj ako neoficiálny single track.
Cyklotrasa, na ktorej sme objavili autentický zapadákov Močiar, zažili romantiku na lúke s výhľadom na Kalváriu, prevetrali cyklotrasy pri Banskej Belej a zasmiali sa na „kostolodi“ v Kozelníku.
Ako sa v jeden letný víkend spontánne zrodil plán na okruh okolo hrebeňa Magury s adrenalínovou bodkou na Pálfyho traili.
Lanovka nad hotelom nie je len pre downhill jazdcov. Možno ju využiť aj na pohodlný prístup k viacerým atraktívnym cross-country trasám.
Cyklisticko-kúpaco-poznávací výlet do južných krajov. Retro v Patinciach, historický Visegrád a umelecké Szentendre. Zážitkové termály v Ostrihome a Budapešti.
Nenáročná cyklotúra vhodná aj na rodinný výlet s deťmi. Z Vážskej cyklomagistrály popri železnici do Vlárskeho priesmyku, potom do sklárskej kolónie Sidonia naspäť do Trenčína.
Prejazd Malých Karpát z Myjavy do Bratislavy v podaní bikepackingových začiatočníkov. Spolu 138 km a 2700 nastúpaných metrov. V článku nájdeš trasu na mape aj videozáznam.
Cyklistická návšteva na východnej strane Považského Inovca. Spojená s testovaním prestavby horského bicykla na hybrid zameraný na gravelové jazdenie.
Ďurova vysnívaná, poctivo naplánovaná a zrealizovaná MTB trasa cez všetky horské hrebene okolo Banskej Bystrice. Dva dni, 147 kilometrov a 5200 výškových metrov v sedle bicykla. Časť druhá: zo Skalky v Kremnických vrchoch cez Krížnu a Kečku späť do Lučatína.
Z Bike Arény Zlatnícka dolina na traily okolo Radějova. Trasu, na ktorej si každý typ cyklistu nájde to svoje (a v lete sa cestou dá aj okúpať!) odporúčam všetkými desiatimi.
Po splnení lezeckých cieľov na Čiernom štíte sa nám s Martinom na druhý deň pre zmenu zažiadalo aktivity v štýle bike & hike. Keď už sme do Tatier ťahali bicykle, treba ich využiť. A na to je ideálna Tichá dolina.