Mountains On Stage: Program zimnej edície festivalu a súťaž o lístky

[Aktualizácia 30 .11. - súťaž je uzavretá a výherca vyžrebovaný] Program zimnej edície filmového festivalu a k tomu možnosť vyhrať dve vstupenky.
V zimnej edícii putovného medzinárodného filmového festivalu Mountains On Stage 2019 uvidíš päť filmov o lyžovaní, lezení, horolezectve a paraglidingu, ktoré sa odohrávajú od Montblanského masívu cez Himaláje až po kanadský ostrov Baffin.

Tohtoročné premietania sa na Slovensku uskutočnia v Bratislave ( 17. 12.) a Poprade (18. 12.). Vstupenky na festival si môžeš buď kúpiť, alebo vyhrať v našej súťaži. Súťažnú otázku nájdeš pod informáciami o filmoch (aktualizácia 30 .11. – súťaž je uzavretá a výherca vyžrebovaný).

Félicité

Félicité
Félicité

Pierre Hourticq, Victor De Le Rue a Jérémie Heitz, ktorí predstavujú elitu súčasného lyžovania a snowboardingu, sa vydali na spoločnú výpravu na strmé svahy Montblanského masívu. Autor: Antoine Frioux, 12 min.

Blutch

Blutch
Blutch

Už ste počuli o paraglidingovom prelete nad celými Himalájami, ktorý podnikol Jean-Yves Fredriksen? Asi nie, napriek tomu, že je to možno jedno z najpozoruhodnejších dobrodružstiev 21. storočia. Film zachytáva najsilnejšie chvíle tejto štvormesačnej výpravy. Autor: Nicolas Alliot,  37 min, trailer

Coconut Connection

Coconut Connection
Coconut Connection

Naši najobľúbenejší Belgičania sú späť na plátne s vyváženou kombináciou humoru, lezenia a hudby. Sean Villanueva a Nicolas Favresse sprevádzaní známou alpinistickou skupinou Ragni Di Lecco sa spoločne vracajú na ostrov Baffin na svoju tretiu expedíciu. Ich cieľom je lezenie nikdy neprelezených viacdĺžkových ciest. Autor: Sean Villanueva O’Driscoll, 27 min, trailer.

This Mountain Life

This Mountain Life
This Mountain Life

Prechod Kanady od severu na juh najdrsnejším terénom Severnej Ameriky. Dlhých 2300 km za šesť mesiacov… Reč nie je o ďalšom senzačnom počine Mika Horna, ale o dobrodružstve dcéry a matky, ktorá na výprave oslávila 60. narodeniny. Autor: Grant Baldwin, 40 min, trailer.

Changabang

Changabang
Changabang

Predstavte si, že visíte na cepínoch na niekoľkomilimetrovej lište viac ako tisíc metrov nad zemou na legendárnej hore ležiacej na indickej strane Himaláji. Sébastien Ratel, Léo Billon a Sébastien Moatti z francúzskeho alpinistického spolku GMHM sa vydali po stopách troch legendárnych anglických horolezcov. Režisér: Jean-Pierre Tauvron, 40 min, trailer.

Súťaž: Vyhraj lístky na Mountains On Stage

Vyber a odošli správnu odpoveď a si v hre o dve vstupenky na bratislavské premietania, ktoré sa uskutočnia v utorok 17. decembra 2019 o 19:30 h v Auparku. Správnu odpoveď zverejníme a výhercu lístkov v hodnote 24 € vyžrebujeme o pár dní – ak chceš mať zaručene čerstvé info, sleduj FB stránku Zagurami.

Súťaž sme uzavreli 30. novembra 2019 o 19:00. Na otázku:

Ktoré z týchto tatranských sediel je v zime legálnym skialpinistickým terénom, hoci cezeň nevedie turistická značka?

  1. Východná Železná brána
  2. Baranie sedlo
  3. Malý Závrat

správne odpovedalo 80 percent hlasujúcich – samozrejme, je to Baranie sedlo. Zo správnych odpovedí sme vyžrebovali výhercu dvoch lístkov na filmový festival Montains On Stage (bratislavské premietania 17. 12. 2019 o 19:30 h v Auparku). Lístky v hodnote 24 € získava Ivan K., ktorému to oznámime emailom.