Naplánujte si aktívny víkend na bicykloch

Že v zime sa nedá vyraziť na bicykle a užiť si aktívny víkend plný zábavy? Aj keď je počasie chladnejšie a teploty klesajú k bodu mrazu si môžete naplno užiť slovenské cyklotrasy. Kam vyraziť a užiť si krásy prírody aj…
Že v zime sa nedá vyraziť na bicykle a užiť si aktívny víkend plný zábavy? Aj keď je počasie chladnejšie a teploty klesajú k bodu mrazu si môžete naplno užiť slovenské cyklotrasy. Kam vyraziť a užiť si krásy prírody aj mesta?

Bicyklovanie v posledných rokoch nabralo na popularite. Niet sa čomu čudovať, je to skvelý spôsob ako si vyvetrať hlavu a zároveň posilniť fyzičku. A ak vám predstava šliapania do pedálov nie je práve najpríjemnejšia, zaobstarajte si elektrobicykel, ktorý je ideálnym pomocníkom napríklad do kopcov. Ktoré sú obľúbené trasy na Slovensku?

Cyklotrasa v Bábskom lese

V okolí Nitry je obľúbená nenáročná cyklotrasa vhodná pre celú rodinu. Z Nitry do Bábu je dlhá 28 km a na jej konci vás privíta Bábsky les s nádhernou prírodou a secesným kaštieľom. Cyklotrasa sa začína na Klokočine smerom na Párovské Háje a ďalej na Veľké Zálužie. Ďalej sa pokračuje do Rumovanej. Tu sa zastavte v parku, oddýchnite si. Posledná časť vás zavedie do Bábu a naspäť zvoľte trasu po modrej značke na Čermáň.

Cyklotrasa na Liptove

Liptov je známy svojou prekrásnou prírodou a okrem iného aj jednou z najznámejších a najkrajších vodných nádrží u nás – Liptovskou Marou. Táto priehrada sa dá obísť celá dokola. Cyklotrasa okolo Liptovskej Mary je nenáročná, jej jedinou nevýhodou je, že časť vedie po hlavnej ceste, preto si dávajte pozor. Nezabudnite sa poriadne obliecť, keďže tu môže byť chladnejšie.

Cyklotrasa v Bardejove

Východ Slovenska je plný cyklotrás. Naplánujte si výlet do Bardejova, kde môžete spojiť cykloturistiku s prehliadkou mesta. Navyše môžete celý víkend zakončiť v kúpeľoch a zahriať sa v teplej termálnej vode. Okolie Bardejova je skvelé na cyklistiku – vydať sa môžete do dreveného kostolíka v Hervatovej, do prírodnej rezervácie Stebnícka Magura alebo na hrad Zborov. Všetky trasy sú vhodné aj pre začiatočníkov a začínajú v Bardejove.

Toto je sponzorovaný článok. Na Zagurami ho uverejňujeme z dôvodu, že jeho obsah súvisí s naším zameraním a zdá sa nám, že v ňom nie je nič zlé.