Nechcete sa ani v zime vzdať cyklistiky? Nemusíte. Tieto extra vlastnosti športovej bundy či mikiny oceníte.

Väčšina cyklistov s príchodom chladnejších mesiacov ukladá bicykel na zimný spánok, to však nie je nutné.
Väčšina cyklistov s príchodom chladnejších mesiacov ukladá bicykel na zimný spánok, to však nie je nutné. Okrem toho sa hovorí, že neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie. Ako si zvoliť správnu cyklistickú bundu či mikinu, ktorá zabezpečí maximálny zážitok zo zimnej jazdy?

Najkritickejšími vlastnosťami, ktoré by mal tento typ oblečenia spĺňať, sú:

  • dobrá tepelná izolácia,
  • odolnosť voči vonkajším vplyvom počasia – vlhkosť a vietor.

Tieto 2 parametre vás určite neprekvapili. Existuje však mnoho ďalších EXTRA funkcií, ktoré pri jazde na bicykli oceníte. Skúsení cyklisti nedajú na tieto vlastnosti športových mikín a funkčných búnd dopustiť.

Zips po celej dĺžke

Keď začnete šliapať do pedálov, vaše telo sa zohreje a časom zistíte, že je vám až príliš teplo. V takom prípade oceníte oblečenie, ktoré má zips po celej dĺžke. Vďaka nemu dokážete jednoducho regulovať prúdenie vzduchu a manipulácia je ľahšia, ako keby ste si vrstvu mali pri vyzliekaní preťahovať cez hlavu.

Zafixované manžety a golier

Oblečenie s voľnými manžetami je síce skvelé na turistiku, ale úplne nepraktické na cyklistiku. Tu oceníte fixačné manžety na suchý zips alebo elastické manžety, ktoré zabránia vniknutiu vetra.

Golier vonkajšej vrstvy by mal mať vysoký strih. Hlava a krk sú pri cyklistike často sklonené v uhle, ktorý umožňuje studenému vetru dostať sa dnu a znepríjemniť cyklo zážitok.

Dostatočná dĺžka lemu

Spozorovali ste niekedy, že zadný lem cyklo búnd a mikín je dlhší ako predný? Pri klasickej polohe na bicykli sedíte s prehnutým chrbtom (hlavne cestné bicykle), čo ťahá zadnú stranu hore. Ak sa rozhodnete pre obyčajnú necyklistickú verziu, dajte si pozor, aby mala vyhovujúcu dĺžku, ktorá zabezpečí dostatočné tesnenie.

Reflexné prvky

Dni sú v zime kratšie a viditeľnosť často nie je ideálna. Okrem zadných a predných svetiel na bicykel môžete svoju bezpečnosť posilniť aj oblečením v pestrých farbách s reflexnými prvkami (lemovanie, logá a drobné detaily).

Kompletnú ponuku športového oblečenia vrátane mikín, búnd, nohavíc či termoprádla nájdete na stránke Sportrysy.sk.

Zdroj foto: Halfpoint / Shutterstock.com
Toto je sponzorovaný článok. Na Zagurami ho uverejňujeme z dôvodu, že jeho obsah súvisí s naším zameraním a zdá sa nám, že v ňom nie je nič zlé.