Prašanové orgie na Veitschi

Cez týždeň potvrdenie výšľapu na nedeľu. Víkend bez detí. V piatok oslava kamošových narodenín. V sobotu dlheeeeeé plánovanie plesu.

Zraz v nedeľu ráno, som samozrejme tak trošku zaspal. Nevadí, o pol ôsmej vyrážame z BA. Smer som veľmi neriešil, ale ide sa na Veistch. Káva v termoske mi dodá potrebnú silu. Dve autá, v jednom skupina makačov, v druhom skupina zberačov fotiek. Som samozrejme v druhej. Prvá skupinka sa stratí z dohľadu už na parkovisku… Dopíjam kávu, usmievam sa na ranné slniečko, obúvam sa a poďme do toho.

Na Fajči som už bol niekoľkokrát, v podstate nenáročná a známa túra. Hore na náhornú plošinu sa dá dostať viacerými spôsobmi, Jaro to spomínal už v staršom článku.  V čase nášho výstupu bola lavínová trojka, ešte v sobotu dokonca štvorka. Preto nebolo v pláne nič extra, len vybehnúť a zbehnúť normálkou Schaller Rinne.

V lese nás prekvapilo dosť veľa prašanu, po kolená ho bolo všade. Hneď ako sme vyšli z lesa, zatiahlo sa, padla hmla, začalo snežiť. V podstate sa to udržalo celý deň. Troška to ubralo na kráse, ale prach všade okolo nás zohrieval pri srdiečku, čím vyššie tým lepšie. Čím vyššie tým viacej.

Vrchol zdolaný, šup ho na lyže. Uuuuulalalala, prach po kolená, občas prach až po pás. Fatazmagória, orgáč. Makači si to dali dvakrát. Zberačom stačilo jedenkrát. Na týždeň-dva mám vystaráno. Díky Perinbabka. Na schledanou.

Možno ťa zaujme

Fotogaléria